Premierowe przedstawienie Banialuki, Salon Poezji w BWA z udziałem znanej aktorki, Stanisław Soyka ze swoim Kolektywem, a także nowa wystawa fotografii w B&B ? to tylko niektóre propozycje ciekawego spędzenia czasu w nadchodzących dniach.

W piątek 6 marca o godz. 18. Galeria Fotografii B&B w Bielsku-Białej zaprasza na wernisaż wystawy Piotra Targosza ?Pejzaż magiczny?.

Z kolei w Czechowicach-Dziedzicach tego dnia zaczyna się 23. Tydzień Filmu Polskiego. Miejski Dom Kultury ? Kina Świt zaprasza nie tylko na projekcje, lecz również na spotkania z twórcami polskiego kina ? aktorem Grzegorzem Stoszem, w piątek po filmie ?Heavy Mental?, oraz reżyserem ?Kebabu i horoskopu?, również po filmie, wyświetlonym w poniedziałek. W piątek oprócz ?Kebabu? zobaczymy ?Piąte: nie odchodź?, w sobotę ? ?Body/Ciało?, ?Naszą klątwę? oraz ?Między nami dobrze jest?, zaś w niedzielę ? ?Warsaw by Night? oraz ?Furię?.

W Szczyrku na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu od piątku do niedzieli trwać będą finały Lotos Cup w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Warto się wybrać i popatrzeć na przyszłych mistrzów, wstęp jest bezpłatny.

Książnica Beskidzka w Bielsku również w piątek o godz. 17. zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Lampe ?Wspomnienie lata?.

W sobotę w Dom Kultury w Kozach o godz. 17. zaprasza do swojej Galerii Pałacu Czeczów na wernisaż wystawy ?Kobieta, dwa spojrzenia? grafiki fotograficznej Magdaleny Kapeli i fotografii Kazimierza Skowrona.

Z kolei w Bielskim Centrum Kultury o godz. 18. wystąpi znany muzyk i instrumentalista Stanisław Soyka ze swoim Soyka Kolektyw.

W Pisarzowicach w przyszkolnej hali sportowej w sobotę o godz. 9.30 zostanie rozegrany trzeci już turniej w piłce nożnej Powiatowej Ligii Żaków o Puchar Starosty Bielskiego. Warto popatrzeć na młode talenty, jedenastolatków z Dankowic, Jasienicy, Kóz, Czańca i Wilkowic. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Pozostając przy wydarzeniach sportowych, w sobotę o godz. 16. w hali pod Dębowcem w Bielsku siatkarki BKS zagrają z drużyną Impel Wrocław. To ważny mecz, bo zadecyduje, który z zespołów awansuje do turnieju finałowego Pucharu Polski. Z kolei w niedzielę o godz. 15.30 na Stadionie Miejskim w Bielsku TS Podbeskidzie zagra z Koroną Kielce. To mecz z podtekstami, bo i trener, i kilku zawodników Górali jeszcze niedawno związanych było z Koroną.

W niedzielę o godz. 11 dla młodych widzów bielska Banialuka przygotowała ?Bajkę o szczęściu? ? przedstawienie, które swoją premierę miało tydzień wcześniej.

Z kolei w sąsiedztwie Galeria BWA trochę starszą widownię zaprasza również w niedzielę o godz. 11. na 84. Bielską Edycję Krakowskiego Salonu Poezji ?Strofy o kobietach?. Wiersze recytować będzie znana aktorka krakowska rodem z Bielska Beata Paluch. Wstęp wolny.

Później, o godz. 17. Galeria BWA zaprasza z kolei na pokaz filmu dokumentalnego ?Szeherezada w Baabda", który jest zapisem pierwszego w historii spektaklu w wykonaniu kobiet osadzonych w arabskim więzieniu. Spotkanie odbywa się z okazji Dnia Kobiet, wstęp wolny.