Jesienne Biegi na Magurce połączone z Rajdem Nordic Walking oraz bokserski Memoriał Zbigniewa Pietrzykowskiego – to imprezy, które pomimo ograniczeń związanych z pandemią udało się przeprowadzić w Wilkowicach w pierwszej połowie października.

W sobotę 3 października, przy współpracy Gminy Wilkowice, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy, odbyło się wydarzenie biegowe, które tradycyjnie zgromadziło na starcie liczne grono uczestników. Trasa zawodów poprowadzona została duktami leśnymi w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej. Zapewniło to z jednej strony ciekawą rywalizację ze sportowego punktu widzenia, z drugiej pozwoliło na ukazanie urokliwych zakątków w tym rejonie górskim. Z kolei na polanie na Magurce finiszowały zmagania w poszczególnych kategoriach.

W głównej części imprezy, przeprowadzonej na dystansie 10 kilometrów, zwycięstwa odnieśli zawodnicy z Bielska-Białej – Weronika Jarecka wśród kobiet oraz Kamil Herzyk w stawce męskiej. Najmłodszym przyszło tego dnia biegać na odcinkach 100 i 500 metrów. W mającym charakter rekreacyjny Rajdzie Nordic Walking pokonywano dystans ok. 6 km.

Kolejna sobota również upłynęła na sportowo, bo w hali GOSiR w Wilkowicach zagościła jubileuszowa 5. edycja Memoriału Zbigniewa Pietrzykowskiego. Łącznie stoczonych zostało 11 walk w różnych kategoriach wagowych, w przeważającej większości w wieku młodzika. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Patryka Kluskę ze Startu Częstochowa, który odebrał w nagrodę Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Janusza Okrzesika. Wśród klubów równych sobie nie miał BKB Beskidy Bielsko-Biała, współorganizujący całe przedsięwzięcie.

Wydarzenie miało w swoim nadrzędnym założeniu uhonorowanie postaci Zbigniewa Pietrzykowskiego, wybitnego pięściarza związanego z gminą Wilkowice, trzykrotnego medalisty Igrzysk Olimpijskich. Gościem specjalnym Memoriału był z uwagą przyglądający się poszczególnym starciom w ringu znany polski bokser wagi ciężkiej Albert Sosnowski. Patronat honorowy sprawował inny olimpijczyk sprzed lat pięściarz Marian Kasprzyk. (R)

boks