Nowy samochód bojowy uroczyście przekazany został do podziału bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej w gminie Wilkowice. To pierwszy taki wóz, który w ogóle trafił do dyspozycji strażaków tej jednostki.
Ochotnicza Straż Pożarna w Mesznej z samochodu ratowniczo-gaśniczego korzysta już od początku roku. Pojazd marki Iveco sprawdził się więc w wielu działaniach bojowych, prowadzonych przez strażaków. Zakup wozu był konieczny. Jednostka miała dotychczas do swojej dyspozycji dwa samochody, średni i jeden lekki oraz zabytkowy marki Dodge. Coraz trudniejsze było więc sprawne wypełnianie obowiązków na rzecz społeczeństwa gminy Wilkowice. ? Samochód bojowy służy mieszkańcom naszej gminy, ale też całego regionu. Mam świadomość, jak ważne jest to dla komfortu mieszkańców i poprawy ich bezpieczeństwa ? mówi Mieczysław Rączka, wójt Wilkowic.
Końcem ubiegłego roku samochód Iveco, który spełnia wszystkie niezbędne parametry nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego, został zakupiony przez gminę. Ze środków budżetu przeznaczono na ten cel 300 tys. zł, identyczny wkład zapewnił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Zakup nowego pojazdu, pierwszego takiego w historii OSP w Mesznej, nie byłby możliwy zarazem bez zaangażowania mieszkańców, którzy dobrowolnie przekazywali pieniądze na ten cel. Uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodu odbyło się w Mesznej 16 maja jako główny punkt Gminnych Obchodów Dnia Strażaka.
Warto odnotować, że na terenie gminy funkcjonują jeszcze jednostki strażackie w Wilkowicach i Bystrej. Wszystkie trzy, włącznie z tą meszniańską, przynależą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. (Red)