Iskra z awansem
Sezon rozgrywkowy 2024/2025 znaczącym osiągnięciem zakończyli piłkarze KS Iskra Rybarzowice, którzy uzyskali awans na szczebel A-klasy w Podokręgu Bielsko-Biała.
Od początku sezonu zespół z Rybarzowic był jednym z wiodących na b-klasowym poziomie. Ostatecznie rywalizację o tytuł mistrzowski i bezpośredni awans do ligi wyższej Iskra przegrała zaledwie o punkt z Groniem Bujaków. Zasadniczą część rozgrywek zakończyła z bilansem 14 zwycięstw i 2 porażek, strzelając przy tym najwięcej – bo aż 87 goli – spośród wszystkich ligowców. Jako wicemistrz „załapała się” jednak do baraży, w których efektownie przypieczętowała sukces, pokonując najpierw 5:1 rezerwy Rotuza Bronów, a następnie w decydującym meczu 3:0 „dwójkę” Spójni Landek.
– Wiadomo, że gra się po to, aby wygrywać, więc w naturalny sposób awans był naszym celem. Stworzyliśmy mocny zespół, będący mieszanką doświadczenia z młodością. Stopniowo chcemy rozwijać w klubie sekcje młodzieżowe i stawiać na wychowanków. Myślę, że to realna perspektywa. Coraz więcej osób angażuje się w działalność klubu – zarówno działaczy, jak i sympatyków. Jeśli ta społeczność będzie rosła, projekt zyska stabilność, a jednocześnie charakter długoterminowy z ambitnymi planami na przyszłość – mówi Damian Świerczek, prezes KS Iskra.
Nowy sezon drużyna z Rybarzowic rozpocznie więc po krótkiej przerwie jako uczestnik A-klasy, będąc najwyżej sklasyfikowanym w ligowej hierarchii klubem z gminy Buczkowice. Sokół Buczkowice i Beskid Godziszka niezmiennie występować będą o szczebel rozgrywkowy niżej. (M)