W sobotę 4 lutego br. odbędzie się 10. Puchar Magurki w biegach narciarskich. Jego uczestnicy pokonają tradycyjną trasę na Magurce Wilkowickiej śladami arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg.
Już od godziny 8 w sobotni poranek czynne będzie biuro zawodów w budynku sędziowskim na polanie startowej. Start grup młodzieżowych, w zależności od kategorii wiekowej na dystansie od 500 do 2000 metrów, zaplanowany jest na godz. 10. Bieg główny – 7,5 km dla kobiet i 10 km w przypadku mężczyzn, rozpocznie się w samo południe. Udział w Pucharze Magurki jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają ponadto darmowy transport zawodników na miejsce startu z parkingu przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkowicach od godz. 8.
Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest rejestracja na stronie www.time4sport.pl najpóźniej do 2 lutego 2017 r., do godz. 12:00 oraz wypełnienie i dostarczenie w dniu biegu wypełnionej karty zgłoszeniowej. Choć organizatorzy rywalizacji na Magurce Wilkowickiej zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu biegu, to utrzymujące się wciąż znakomite warunki śniegowe dają dużą szansę planowego przeprowadzenia cieszącej się popularnością imprezy. Więcej informacji można uzyskać na stronach: www.wilkowice.pl oraz www.gosir.wilkowice.pl.

(MA)