Agnieszka Sech, mieszkanka Bystrej od 2009 r., została dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury ?Promyk? w Bystrej. Ośrodek ten będzie głównym inicjatorem kulturalnych działań w całej gminie Wilkowice.
Konkurs, który wyłonił dyrektora nowo otwartego Gminnego Ośrodka Kultury ?Promyk?, cieszył się dużym zainteresowaniem. Z grona 18 kandydatów na to stanowisko aż siedmiu to mieszkańcy gminnych sołectw. ? Zależy nam, aby nowy dyrektor jak najszybciej skoordynował działania kulturalne we wszystkich sołectwach gminy Wilkowice i przedstawił nowe pomysły już na najbliższe tygodnie i miesiące ? wyjaśnia wójt Wilkowic Mieczysław Rączka.
Agnieszka Sech to absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na Wydziale Turystyka i Rekreacja. Karierę zawodową rozpoczęła w Hotelu Victoria w Warszawie, następnie w ramach transferu w sieci Accor wyjechała do Londynu. Tam pracowała w hotelach Novotel London West oraz Chiswick Moran Hotel. W 2008 r. kupiła dom w Bystrej i wróciła do Polski. W niedługim czasie objęła stanowisko menadżera Hotelu Nawigator w Szczawnicy. Angażowała się również w zarządzanie i kreowanie Pubu Bibelot w Bystrej. ? Ośrodek ?Promyk? ma ogromny potencjał i do jego wykorzystania postaram się użyć całego mojego doświadczenia życiowego i zawodowego, jak również osobiste zainteresowanie kulturą i sztuką ? mówi nam nowa dyrektorka.
Przypomnijmy, że gmina Wilkowice dysponuje obecnie czterema obiektami przeznaczonymi dla kultury ? Starą Szkołą w Wilkowicach, Meszniańskim Ośrodkiem Kultury ?Nad Borami?, Izbą Regionalną ?Stara Solarnia? w Bystrej i właśnie ?Promykiem?, który pełną parą ruszy już w maju i będzie centralnym punktem, spajającym kulturalne działania na terenie gminy.

promyk dyrektorka