Charytatywny cel przyświeca piłkarskiemu turniejowi, który w niedzielę 8 marca odbędzie się w Wilkowicach. Pomoc skierowana zostanie na rzecz Szymona Olka, 13-letniego skoczka, który w ubiegłym roku uległ ciężkiemu wypadkowi.


Niemal dokładnie przed rokiem Szymon Olek, młody zawodnik LKS Klimczok Bystra, startował w zawodach Lotos Cup, przeznaczonych dla utalentowanych skoczków. Występ na jednej ze skoczni kompleksu w Zakopanem zakończył się pechowo. Skoczek upadł przy lądowaniu i uderzył głową w zeskok. 12-latek został przetransportowany do szpitala z krwiakiem mózgu, utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. Po zakończonej hospitalizacji aż do dziś porusza się na wózku inwalidzkim. By wrócił do pełni zdrowia potrzebna jest długa, a przede wszystkim bardzo kosztowna rehabilitacja.


Beskidzkie środowisko sportowe, zwłaszcza to lokalnie najbliższe poszkodowanemu Szymonowi Olkowi, również w tym roku spieszy z pomocą. W niedzielę 8 marca br., w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach, z inicjatywy Stowarzyszenia Kulturalnego ?Wrota Beskidów?, odbędzie się piłkarski turniej. Udział w nim zapowiedziało wiele gwiazd sportowych, jak olimpijka z Wilkowic Agnieszka Szymańczak, dwukrotny juniorski mistrz świata w skokach Jakub Wolny, czy piłkarze z byłymi reprezentantami Polski Adrianem Sikorą i Ireneuszem Jeleniem na czele. Pomóc może natomiast każdy, kto na turniej przybędzie. Jedną z form wsparcia leczenia młodego skoczka będzie udział w licytacji atrakcyjnych gadżetów.