Spod bielskiego Ratusza, na półmetek do Pisarzowic i z powrotem do Bielska-Białej przebiegnie trasa 19. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Przedsięwzięcie o charakterze czysto rekreacyjnym, co roku gromadzące wielu uczestników, zaplanowano na niedzielę 20 września.
19. edycja imprezy rozpocznie się o godz. 9.30 na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. W pierwszym etapie cykliści pokonają 21 km i około godz. 11.30 pojawią się w Pisarzowicach. Tu przeprowadzone zostaną konkurencje sprawnościowe. O godz. 13 uczestnicy Rodzinnego Rajdu Rowerowego wyruszą 10-kilometrową, powrotną trasą do stolicy Podbeskidzia. Oficjalne podsumowanie wydarzenia odbędzie się na terenie Parku Rosta przy ul. Ceramicznej.
W dotychczasowych rajdach na przestrzeni tych wszystkich lat wzięło udział blisko 90 tys. rowerzystów, a łącznie trasy rajdów liczą ponad 1160 km. Rowerzyście przy okazji rajdów odwiedzili wszystkie miejscowości wokół Bielska-Białej.
Zapisy na tegoroczny rajd prowadzone będą w od 14 do 19 września w biurze organizatora, Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów w Bielsku-Białej przy ul. Krasińskiego 5a oraz w dniu imprezy od godz. 8.30, a także przez Internet od 1 września (www.btcbb.pl). (RED)