Jeszcze przed świętami w Wilamowicach zorganizowano uroczystość jubileuszu małżeństw świętujących długoletnie pożycie małżeńskie. Wśród uhonorowanych znaleźli się jubilaci obchodzący 50. oraz 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w Sanktuarium Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego. Jubilaci ze wszystkich miejscowości gminy Wilamowice dziękowali za wspólnie przeżyte lata oraz prosili o dalsze błogosławieństwo. Po części religijnej uczestnicy udali się do Restauracja Rogowa, gdzie przygotowano dla nich uroczysty obiad. Spotkanie było okazją do rozmów, wspomnień oraz integracji w miłej i serdecznej atmosferze.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia było wręczenie medali oraz upominków dla jubilatów jako wyrazu uznania za ich wieloletnią wspólną drogę życia. W uroczystości uczestniczyli: burmistrz Kazimierz Cebrat, wiceburmistrz Rafał Rogala oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wilamowicach Michał Mleczko, obecni byli również sołtysi z poszczególnych sołectw gminy oraz księża z lokalnych parafii. Uroczystość uświetnił swoją grą na akordeonie Janusz Korczyk, nadając wydarzeniu wyjątkowy, uroczysty charakter. (GR)