Nagrody za najlepsze wyniki w nauce, ale także za inne osiągnięcia, sportowe, społeczne, naukowe – Gmina Wilamowice na koniec roku szkolnego doceniła swoją młodzież. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 24 czerwca, a burmistrz Kazimierz Cebrat osobiście pogratulował wszystkim wyróżnionym uczniom.

Konkurs „Uczeń Roku” pod patronatem Burmistrza Wilamowic co roku wyłania i nagradza najlepszych uczniów z poszczególnych szkół gminy, którzy wyróżniają się wynikami w nauce, ale także osiągnięciami sportowymi, aktywnością w życiu szkoły i lokalnej społeczności oraz wzorową postawą społeczną. Kapituła w składzie: Barbara Grabowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Wilamowicach, Dominik Wachowicz, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego w Wilamowicach oraz Katarzyna Paszkowska, kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli, oceniła kandydatury zgłoszone przez dyrektorów szkół i wyłoniła laureatów.

I miejsce przyznano Dorocie Nowak ze szkoły w Starej Wsi, II Szymonowi Iskrzyckiemu ze szkoły w Pisarzowicach, zaś III Agnieszce Markiel, również uczennicy tej placówki. Burmistrz przyznał również specjalne wyróżnienia i podziękowania uczniom za bezinteresowną pomoc, działalność charytatywną oraz aktywność w społeczności szkolnej i lokalnej: Zuzannie Ślosarczyk (Szkoła Podstawowa w Dankowicach), Milenie Drabek (Hecznarowice), Amelii Nikiel (Pisarzowice), Miłoszowi Wróblowi (Stara Wieś), Annie Bilczewskiej (Wilamowice). (ZOSiP)

Kazimierz Cebrat,

burmistrz Wilamowic:

Na progu wakacji podsumowujemy pracę gminnej oświaty w minionym roku szkolnym, a jednym z radośniejszych momentów od lat stało się wręczenie nagród dla najlepszych uczniów. Oczywiście, przede wszystkim oceniamy wyniki w nauce, ale tradycją stało się docenienie młodych ludzi także w innych dziedzinach, rozwijających się z wiekiem pasji i zainteresowań, sportowych, naukowych czy społecznych. W ten sposób staramy się im przekazać, że do sukcesu prowadzą systematyczna praca, zaangażowanie i wytrwałość, a oni sami stanowią inspirację dla swoich rówieśników. Nagrody mają na celu nie tylko uhonorowanie dotychczasowych osiągnięć, lecz także zachęcenie młodzieży do dalszego rozwoju osobistego i naukowego.