Przez ponad dwa miesiące – w czerwcu i lipcu br. – promowaliśmy na naszych stronach i w „Solidarności Podbeskidzia” akcję zbiórki pieniędzy na operację nóżki 4-letniej Wiktorii, wnuczki działaczy podziemnej „Solidarności”, Magdy i Adama Pawlików.
Potrzebna była gigantyczna kwota 350 tysięcy złotych. Akcja zakończyła się sukcesem – zbiórkę pieniędzy dla Wiktorii wsparło łącznie blisko 5600 osób! Uzbierano dokładnie 354.581 złotych. W tej gigantycznej kwocie były też wpłaty od związkowców (informacje o chorobie Wiktorii oraz o przebiegu tej zbiórki można znaleźć na stronie https://www.siepomaga.pl/nozka-wiki ).
Teraz dotarła do nas fantastyczna informacja – dziewczynka jest już po skomplikowanej operacji. Czuje się dobrze, a lekarze są pełni optymizmu co do dalszego przebiegu jej leczenia i rehabilitacji. Od rodziców i babci Wiktorii otrzymaliśmy podziękowanie – oto jego treść:

„Kochani!
Wiktorka jest już po bardzo trudnej, udanej operacji. Wszystko poszło zgodnie z planem lekarzy. To dzięki Wam udało się ją przeprowadzić. Dziękujemy za Wasze wsparcie finansowe i duchowe, za to, że nie pozostaliście obojętni na los Wiktorki.
Teraz Wiktorka dochodzi do siebie, a potem czeka ją długi okres rehabilitacji. Musi nauczyć się chodzić, ponieważ dotychczas chodziła tylko na kolanach. Jeszcze raz z całego serca bardzo Wam dziękujemy!”

(NSZZ)