Piłkarze Czarnych Jaworze, występujący na szczeblu klasy A w bielskim podokręgu, w świetnym stylu zakończyli rundę jesienną. Z grona wszystkich drużyn są na półmetku rozgrywek najbliżej awansu do ?okręgówki?. Teraz czeka ich zmiana nazwy na GKS Czarni Jaworze.
? Dawno nie przeżywałem takich emocji sportowych, jak podczas meczów naszych Czarnych ? mówi wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz, który zamierza w przyszłym roku udzielić klubowi większego wsparcia finansowego. Czarni mają się stać prawdziwą wizytówką gminy i... zmienić nazwę, aby podkreślić związki z lokalną społecznością.
Po ubiegłym sezonie wśród sympatyków piłkarskich w Jaworzu zapanowały kiepskie nastroje. Czarni przegrali wiele meczów w następstwie czego opuścili szeregi Bielskiej Ligi Okręgowej, zajmując w niej ostatnie miejsce. W klubie tragedii jednak z tego powodu nie robiono. Dokonano kilku zmian kadrowych, rolę trenera powierzono doświadczonemu Jerzemu Sordylowi. Wyznaczono również jasny cel szybkiego powrotu do ?okręgówki?.
Dalsze wspieranie klubu zapowiedział jednocześnie wójt gminy Radosław Ostałkiewicz, który w obecnym sezonie z trybun przygląda się większości potyczek Czarnych, także tych wyjazdowych. Kibicowska pomoc okazuje się potrzebna, samym piłkarzom dodaje motywacji. Dzięki niej jesienią rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 9 z 13 meczów w klasie A.
Choć jaworzanie usadowili się w fotelu lidera rozgrywek przed rozpoczętą już zimową przerwą, to próżno szukać samozadowolenia w ich szeregach. ? Patrząc na tabelę, rundę muszę uznać za udaną. Po pierwszych pięciu meczach byłem przekonany, że zakończymy rundę bez porażki. Przytrafiły się nam natomiast dwie wpadki z rzędu z zespołami z dolnych rejonów tabeli. Czołówka wydaje się na tyle mocna, że w walce o mistrzostwo długo powinno liczyć się kilka ekip ? komentuje szkoleniowiec Czarnych.
Niezależnie od finiszu obecnego sezonu przyszłość klubu rysuje się w optymistycznych barwach. Od nowego roku Czarnym zwiększone zostaną środki finansowe na prowadzenie bieżącej działalności. A potrzeby są spore. Piłkarski klub z Jaworza posiada bowiem nie tylko ambitną drużynę seniorów, ale też ponad 150 młodych adeptów futbolu. W piłkę grają już dzieciaki czteroletnie! Wśród działaczy również nie brakuje pasjonatów, zaangażowanych w rozwój klubu.
? Chcemy, aby drużyna seniorów Czarnych stała się nie tylko wizytówką samego klubu, ale i naszej gminy ? wyjaśnia wójt Ostałkiewicz. Jak dodaje, jednym z kroków w tym kierunku będzie zmiana nazwy klubu. Końcem bieżącego roku Klub Sportowy Czarni Jaworze przekształcony zostanie w Gminny Klub Sportowy. ? Zależy nam, aby frekwencja na meczach w Jaworzu się poprawiła. Tym bardziej, że w znaczącej większości zespół składa się z mieszkańców naszej gminy ? zauważa Radosław Ostałkiewicz.

Marcin NikielCzarni INTCzarni Jaworze w rundzie jesiennej 2015/2016:
13 meczów ? 9 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki (28 punktów)
Bilans bramkowy ? 40 goli strzelonych, 17 straconych
Najwyższe zwycięstwo u siebie ? 7:1 z LKS Zapora Wapienica
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe ? 5:2 z MRKS II Czechowice-Dziedzice
Najlepsi strzelcy ? Adam Waliczek (13 goli), Michał Sztykiel (9 goli)
Czołówka tabeli ? 1. KS Czarni Jaworze (28 pkt.), 2. GLKS Wilkowice (27 pkt.), 3. LKS Zapora Wapienica (25 pkt.), 4. LKS Zapora Porąbka (24 pkt.), 5. LKS Przełom Kaniów (24 pkt.), 6. LKS Pionier Pisarzowice (23 pkt.)