Zawody na otwarcie skoczni
Memoriał Zbigniewa Baneta z cyklu „Nadzieje Beskidzkie” będzie pierwszymi oficjalnymi zawodami, jakie przeprowadzone zostaną na skoczniach narciarskich w Bystrej po ich gruntownej modernizacji.
W sobotę 23 maja LKS Klimczok Bystra, Gmina Wilkowice i Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski zorganizują zmagania dla młodych adeptów skoków narciarskich. Po zaliczeniu prób treningowych, o godzinie 11 wystartuje konkurs na skoczni HS-15 dla dziewcząt z rocznika 2016 i młodszych, następnie na tym samym obiekcie skakać będą chłopcy od rocznika 2017. Zawody w dalszej kolejności przeniosą się na skocznię większą HS-31 i wezmą w nich udział dziewczęta urodzone w latach 2013-2015 i chłopcy 2015-2016. Po zakończeniu wszystkich konkurencji wręczane będą puchary, dyplomy i upominki.
Memoriał Zbigniewa Baneta, wielce zasłużonej postaci dla propagowania i rozwoju skoków narciarskich w LKS Klimczok i regionie, będzie sportową inauguracją kompleksu mniejszych skoczni w Bystrej, których modernizacja dobiegła końca w pierwszym kwartale tego roku. Zawody te będą otwarte dla kibiców, którzy zechcą podziwiać talenty w akcji.
– Skocznie prezentują się świetnie, a dzięki inwestycji, którą przeprowadziliśmy przy wsparciu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, będą dalej spełniać swoją rolę. Bez poprawy warunków infrastrukturalnych wychowywanie następców naszego medalisty olimpijskiego Kacpra Tomasiaka byłoby bardzo trudne – mówi Maciej Mrówka, wójt gminy Wilkowice. (R)