Trwa kolejna edycja internetowej kampanii promocyjnej „Studia w górach”, realizowanej przez uczelnię wspólnie z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej i mającej zachęcić młodzież szkół średnich do wyboru Akademii i Bielska jako miejsca kontynuacji nauki.

Zainteresowane osoby na stronie www.studiawgorach.pl znajdą wszystkie ważne informacje o możliwościach studiów. Strona oraz profil na Facebooku zachęcają do zapoznania się z ofertą edukacyjną Akademii Techniczno-Humanistycznej jako największej publicznej uczelni na Podbeskidziu. Na stronie prezentowane są wszystkie dostępne kierunki, przekierowując zainteresowanych na stronę rekrutacji na studia wyższe.

Dodatkowo prezentowane są również m.in. informacje dotyczące polecanych atrakcji kulturalnych i sportowych, które mogą zachęcić przyszłych studentów do wyboru właśnie Bielska i Akademii jako miejsca do studiowania.

Studia w górach to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują perspektyw rozwoju, a w przyszłości interesujących ofert pracy. Dzięki współpracy Akademii Techniczno-Humanistycznej z największymi pracodawcami w regionie studenci mają możliwość odbycia staży, praktyk oraz realizowania prac dyplomowych we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Oferty pracodawców są prezentowane studentom podczas corocznych Targów Pracy, organizowanych na uczelni oraz na stronie www.karierawgorach.pl.

Położenie uczelni daje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu po zajęciach, co stanowi dodatkową atrakcję w porównaniu do innych miast akademickich. Piesze wędrówki, sporty zimowe, a nawet sporty ekstremalne – to tylko niektóre z aktywności, które można realizować w górach.

Życie studenckie obfituje w wiele atrakcyjnych wydarzeń, takich jak te, organizowane w Akademii. Począwszy od konferencji, które umożliwiają wystąpienia z własnymi tematami prelekcji, a także obfitują w szkolenia i warsztaty, prezentacje lokalnych firm, aż po akcje o charakterze charytatywnym.

W ATH odbywają się: programistyczna konferencja BBDays4IT, Beskid IT Academic Days, związana z branżą IT, Inżynier XXI w., czyli międzynarodowa konferencja studentów i doktorantów, podczas której przedstawiane są najciekawsze, realizowane przez nich prace z dziedzin technicznych. Z kolei konferencja Nauka-Innowacje-Biznes, organizowana we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ma na celu aktywizowanie wzajemnej współpracy nauki, biznesu i samorządu na rzecz innowacyjnych rozwiązań.

Organizowane są również akcje: Czyste Beskidy, podczas której studenci biorą aktywny udział w kształtowaniu i utrzymaniu czystości górskich szlaków, dbając o ich piękno, czy Klapki dla Gambii, skoncentrowane na pomocy najuboższym dzieciom w Afryce.

Studia w górach to nieskończone spektrum możliwości w pięknym mieście. Mamy nadzieję, że nasze działania w połączeniu z lokalnymi atrakcjami przekonają przyszłych studentów do wyboru Bielska-Białej jako idealnego miejsca do podjęcia nauki na studiach wyższych.

Więcej na stronie: www.studiawgorach.pl.

 

Jaroslaw Janicki rektor ATH 2

Prof. Jarosław Janicki,

rektor ATH:

Internetowa kampania jest wynikiem trwającej od trzech lat współpracy Akademii Techniczno-Humanistycznej z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej w zakresie integracji działań promocyjnych oraz pozyskiwania nowych studentów i mieszkańców. Chcemy przekonać młodych ludzi do rozpoczęcia studiów w jednym z najpiękniej położonych miast w Polsce, a co za tym idzie w jednej z najpiękniej położonych uczelni. W mieście, w którym znajdą pracę, możliwości rozwoju zawodowego i realizacji swoich pasji, a przede wszystkim dobre i otwierające szereg możliwości wykształcenie.