Seniorskie drużyny UKS Set Kaniów zgarnęły we wrześniu medale krajowych mistrzostw w kajak polo. To jednak nie koniec sukcesów, bo podczas zawodów domowych na wysokości zadania stanęła także młodzież.

Liczna grupa kaniowskich zawodników udała się w pierwszy weekend września do Leśnej, by wziąć udział w XXIII Mistrzostwach Polski Seniorów, które połączone zostały w tym roku z premierowym czempionatem w kategorii młodzików. Najlepiej w mocno obsadzonej stawce zaprezentowały się seniorki, które sięgnęły po mistrzowski tytuł. Barw UKS Set broniły z powodzeniem: Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Natalia Pacyga, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Justyna Gąsiorek i Katarzyna Malik. Na podium kaniowianki wyprzedziły MOSW Choszczno i Powiśle Warszawa.

Z medalowym łupem z Leśnej wyjechali także klubowi koledzy. UKS Set I ustąpił tylko ekipom Team Poznań i Powiśle II Warszawa, startując w składzie: Borys Zubczewski, Paweł Michalec, Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Colin Weber i Miklos Timar. Na 5. miejscu finiszowała „dwójka” klubu z Kaniowa. Nieźle wypadł debiut młodzików, którzy w klasyfikacji generalnej znaleźli się tuż za „pudłem”.

Tydzień później w sobotę 12 września emocje w meczach kajak polo rozgorzały w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Młodziczki i młodzicy z roczników 2006-2008 rywalizowali w ramach mistrzostw rangi międzywojewódzkiej. Miejscowe zespoły po rozegraniu łącznie 19 meczów nie miały sobie równych, dystansując konkurencję z Katowic, Księżpola, Skierniewic i Czechowic-Dziedzic.

Turniej w Kaniowie zbiegł się w czasie z zakończeniem sezonu kąpielowego na terenie popularnej Żwirowni. Pomimo obostrzeń związanych z pandemią, zwłaszcza w słoneczne i upalne dni, obiekt tętnił życiem. Korzystający z tutejszej infrastruktury mieli do dyspozycji m.in. wymienione elementy wyposażenia placu zabaw czy zamontowane przed sezonem urządzenia do ćwiczeń street workout.  Przede wszystkim jednak przebudowana została plaża, dzięki czemu istotnie poszerzyło się miejsce przeznaczone do kąpieli i wypoczynku. (MA)

set kaniow zloto 2

Foto: Norbert Kowalewski/LUKS Kwisa Leśna. Zespół seniorek z Kaniowa stanął na najwyższym stopniu podium za wygraną w Mistrzostwach Polski.