Kolejne miejsca służące aktywności na świeżym powietrzu powstaną w gminie Bestwina.

We wrześniu Urząd Gminy w Bestwinie otrzymał obiecane pieniądze z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. To środki pokaźne, bo na poziomie nieco ponad 1,7 mln zł. Właśnie one mają zostać przeznaczone na kolejne inwestycje w infrastrukturę pod wszechstronną rekreację. – Na bieżąco analizujemy potrzeby wśród naszej społeczności. Stąd kolejne pomysły, które zamierzamy zrealizować – mówi wójt Artur Beniowski.

Około 600 tys. zł kosztować ma budowa skateparku w Kaniowie, który przysłuży się przede wszystkim młodzieży zamieszkującej gminę. Obiekt powstanie na terenach rekreacyjnych za halą sportową. Z myślą o najmłodszych wykonany zostanie za to plac zabaw w Janowicach. Każdy miłośnik aktywnego spędzania czasu będzie mógł korzystać natomiast z siłowni zewnętrznej w tym samym sołectwie. Szacunkowa wartość tego zadania to ok. 250 tys. zł.

Jak mówi wójt Beniowski, gotowa jest już dokumentacja dotycząca wspomnianych inwestycji. Niebawem ruszą procedury przetargowe. – Jeśli okres wczesnej zimy przyniesie nieco łagodniejszą aurę, będziemy chcieli z pracami ruszyć możliwie szybko. Wiosną nowe obiekty mogłyby już służyć naszym mieszkańcom – przyznaje wójt gminy Bestwina. (RA)