Dekretami bp. Romana Pindla, ordynariusza rzymskokatolickiej diecezji bielsko-żywieckiej, powstały dwa nowe dekanaty: jasienicki i międzybrodzki.


Dekanat jasienicki powstał z przemianowania dotychczasowego dekanatu Bielsko-Biała IV. W jego skład weszły parafia Opatrzności Bożej w Jaworzu oraz parafie, znajdujące się na terenie gminy Jasienica: św. Wawrzyńca w Bielowicku, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bierach, św. Bartłomieja w Grodźcu, św. Jerzego w Jasienicy, św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach, św. Marcina w Międzyrzeczu oraz św. Jana Chrzciciela w Rudzicy. Dziekanem został ks. Jan Gustyn, proboszcz parafii w Rudzicy.


Dekanat międzybrodzki powstał z kolei z wydzielenia z dotychczasowego dekanatu, kęckiego. W jego skład weszły parafie Podwyższenia Krzyża w Bujakowie, św. Bartłomieja w Czańcu, Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie, św. Urbana w Kobiernicach, św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim oraz Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Porąbce. Dziekanem został ks. Piotr Konieczny, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim.