Młodzieżowe drużyny pożarnicze z jednostek z terenu powiatu bielskiego sprawdziły swoje umiejętności podczas zawodów sportowo-pożarniczych.
Na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku stawiło się łącznie 20 drużyn, które zwyciężyły w zawodach na szczeblu gminnym oraz w poprzednim turnieju rangi powiatowej, przeprowadzonym przed dwoma laty. Sportowa rywalizacja młodzieży – 6 drużyn dziewczęcych i 14 chłopców – składała się z biegu sztafetowego na 400 metrów z przeszkodami oraz rozwinięcia bojowego.
Wśród dziewcząt najwyższe oceny zebrała Ochotnicza Straż Pożarna z Wilkowic. Kolejne miejsca w klasyfikacji zajęły jednostki OSP z Bujakowa, Wilamowic, Porąbki, Bystrej i Hecznarowic. W zaciętych zawodach chłopców triumfowała młodzież OSP Buczkowice, przed drużynami reprezentującymi OSP ze Starej Wsi, Bronowa, Porąbki, Kobiernic i Wilkowic. Zaprezentowały się ponadto ekipy z Ligoty, Międzyrzecza Górnego, Godziszki, Jaworza, Kaniowa, Bystrej, Hecznarowic oraz Bestwinki.
Poszczególne konkurencje oceniała komisja sędziowska, złożona z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej pod przewodnictwem Tadeusza Szkucika. Medale wręczyli Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej Adam Caputa oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Jan Cholewa.

(M)