Wraz z grupą Enej, na terenie obok hali pod Dębowcem, bielszczanie w niedzielę 23 sierpnia będą żegnać Lato z Kulturą. Dzień wcześniej będzie można posłuchać muzyki poważnej.
Zespół Enej, istniejący od 2002 r. i reprezentujący muzykę rockowo-folkową, zyskał popularność w roku 2011, choć debiutancka płyta ukazała się już trzy lata wcześniej. Jednak dopiero zwycięstwo w programie ?Must Be The Music ? Tylko Muzyka? otworzyło tak naprawdę drogę do szerszego grona słuchaczy. Od tamtego czasu grupa regularnie pojawia się na największych imprezach i festiwalach w Polsce, zdobywając kolejne wyróżnienia. Konto zespołu Enej wzbogaciło się m.in. o prestiżowe nagrody w Opolu ? SuperPremier w 2012 r. i SuperPrzeboju w 2013 r. Enej ma na swoim koncie kilka singli, bijących rekordy popularności, jak ?Radio Hello?, ?Skrzydlate ręce?, ?Tak smakuje życie?, ?Lili?, czy ?Symetryczno-Liryczna?. Występ Enej w Bielsku-Białej ? niedziela 23 sierpnia o godzinie 18 ? będzie koncertem na pożegnanie lata w stolicy Podbeskidzia.
Z kolei muzycy Orkiestry im. Telemanna zaproszają w muzyczną podróż dookoła świata w sobotę 22 sierpnia o godz. 18 w parku Słowackiego. Instrumentalistom pod wodzą skrzypka Piotra Sadowskiego towarzyszyć będą trzy sopranistki Agnieszka Bochenek-Osiecka, Dorota Gibiec-Kurowska oraz Iwona Noszczyk.
Na oba koncerty wstęp wolny. (MAN)

TelemanOrkiestra im. Telemanna. Foto: Lucjusz Cykarski/BCK