We wszystkich gminach powiatu bielskiego w czasie zimowych ferii nie brakowało ciekawych zajęć, spotkań i wycieczek, organizowanych przez miejscowe szkoły czy placówki kultury. Z niektórych propozycji ciągle można skorzystać, bowiem do końca ferii pozostało jeszcze kilka dni.
Dzieci z gminy Porąbka w ramach Gminnego Programu Profilaktyki część ferii spędziła na lodowisku w Osieku. Już podczas pierwszej lekcji widać było, że nauka jazdy na łyżwach pod okiem instruktorów to rewelacyjny sposób na nudę i nawiązanie nowych znajomości. Oprócz tego zwiedziły Muzeum Fauny i Flory w Jaworzu, były w kinie, wybierają się też do Aqua Parku i na ścianę wspinaczkową.
Gimnazjum w Jasienicy zaprosiło odpoczywające dzieci na zajęcia rekreacyjno-sportowe. Uczestnicy wzięli udział w grach zespołowych oraz w zajęciach klubowych, obejmujących gry stolikowe: szachy i inne gry planszowe, a także gry w piłkarzyki oraz darta.
Niezwykle bogatą ofertę dla dzieci na czas ferii przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy wraz ze swymi filiami, m.in. bal karnawałowy przebierańców, warsztaty „Malujemy zimę”, eksperymenty naukowe, warsztaty kulinarne i tańca nowoczesnego, naukę gotowania pierogów i wyrabiania ceramiki. Nie zabrakło oczywiście wyjazdów i zajęć na świeżym powietrzu,
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach w drugim tygodniu zimowych wakacji zorganizował „Ferie z plastyką”. Młodzi uczestnicy będą wykorzystywać przeróżne techniki plastyczne, od plasteliny, przez akwarele, po pastele olejne i malarstwo na płótnie. Zajęcia plastyczne z udziałem bohaterów ulubionych dziecięcych lektur przygotowała także Gminna Biblioteka Publiczna w Wilamowicach.
Nie tylko dla dzieci, ale wszystkich odpoczywających w Jaworzu tutejszy Ośrodek Promocji Gminy Jaworze zorganizował w piątek 19 stycznia na stoku Goruszki zawody w „Zjeździe na byle czym”. Śnieg dopisał, mimo więc mrozu wszystkie 15 załóg świetnie się bawiło. W Galerii „Na Zdrojowej” w Jaworzu z kolei dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, których zresztą nie brakuje także w ciągu normalnych dni roku szkolnego.
A w Domu Kultury w Kozach największym chyba powodzeniem cieszyły się warsztaty perkusyjne pod kierunkiem Tomasza Kineckiego. Uczestnicy poznawali instrumenty perkusyjne z różnych zakątków świata, następnie przygotowali koncert dla najbliższych.
Niezwykle ciekawe zajęcia zorganizowało dla odpoczywających uczniów Muzeum im. ks. Zygmunta Bubaka w Bestwinie. Pod kierunkiem Andrzeja Wojtyły dzieci wzięły udział w warsztatach „Przygody z drewnem”, podczas których strugały oryginalne kredki z patyków, „notesy odkrywców", kolorowe domki, figurki artystów cyrkowych. Zaś na koniec, wzorem lat ubiegłych, upieczono bułeczki metodą tradycyjną w piecu chlebowym.

(RED)