Daniel Góralczyk, strażak z bielskiej Komendy Miejskiej PSP, wygrał w Pucharze Polski w rywalizacji o tytuł „Najtwardszego Strażaka" w ramach zawodów Firefighter Combat Challenge i Toughest Firefighter Alive Pucharu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2017 r.
Strażak z Bielska-Białej w sierpniowych zawodach Firefighter Combat Challenge w Szczecinie po całym dniu zmagań pokonał ponad 240 zawodników w kategorii „open”, co dało mu miejsce tuż za podium. Z kolei w kategorii „tandem” wraz z Rafałem Berezą z Chełma wywalczyli 1. miejsce zawodów
Pomimo zajęcia 4. miejsca w Szczecinie, ilość zgromadzonych punktów w całym sezonie wystarczyła do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Komendanta Głównego PSP. Obejmowała ona zawody w Opolu, Wadowicach, Toruniu oraz Szczecinie. Bielski strażak dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, raz był trzeci i raz czwarty, łącznie zgromadził 182 pkt. Wyprzedził reprezentanta Warszawy Tomasza Grzelaka oraz swojego kolegę z pojedynku tandemów Rafała Berezę.