Jedną z wakacyjnych propozycji na ciekawe i pożyteczne spędzenie czasu w gminie Jaworze jest kino letnie. W lipcu odbył się pierwszy seans, na 22 sierpnia zaplanowano kolejne spotkanie filmowe.
Wielu jaworzan przybyło na teren amfiteatru w sobotę 11 lipca, by obejrzeć wielokrotnie nagradzany film ?Nietykalni?. Zapadająca na długo w pamięci komedia zainaugurowała tegoroczne spotkania w ramach kina letniego w Jaworzu, gromadząc na seansie zarówno osoby młodego pokolenia, jak i starsze.
Wszystkim do gustu przypadła rodzinna atmosfera filmowego wieczoru. To najlepsze potwierdzenie, że kino w letnim wydaniu to pomysł trafiony. ? Planowaliśmy je już od zimy. Chcieliśmy w ten sposób z jednej strony zaproponować coś ciekawego naszym mieszkańcom, z drugiej ożywić amfiteatr w okresie wakacyjnym ? mówi wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz.
Ci, którym nie było dane uczestniczyć w lipcowej projekcji, będą mieli ku temu następną okazję. Na sobotę 22 sierpnia przewidziano aż dwa filmy. O godz. 20 wyemitowany zostanie film animowany Walta Disneya ?Kraina lodu?, opowiadający historię podróży bohaterki Anny w celu zakończenia srogiej zimy w królestwie Arendelle. Dwie godziny później widzowie poznają historię brytyjskiego arystokraty, który będąc jednocześnie pracownikiem galerii sztuki oraz złodziejem, ma zamiar odnaleźć i zrabować obraz skrywający cenne informacje. To produkcja o tytule ?Bezwstydny Mortdecai? z roku 2015.
Tegoroczne propozycje filmowe nie są przypadkowe. Najistotniejsze, aby dla wszystkich oglądających były to filmy bezpieczne, niezależnie od wieku, poglądów, czy przynależności kulturowej i religijnej. Na repertuar kina letniego w kolejnej edycji będą mieli wpływ sami mieszkańcy Jaworza. ? Zakładamy, że mieszkańcy z kilku zaproponowanych seansów wybiorą za pomocą mediów społecznościowych te, które chcą zobaczyć ? podkreśla wójt Jaworza. (MAN)