Szeroko zakrojona akcja „Nie bądź cieć, podnieś śmieć” zawitała po raz kolejny do Kóz. Tym razem miejscem zbiórki odpadów licznej grupy kozian był tutejszy kamieniołom.

– To lokalizacja, którą na górskie wędrówki wybiera chętnie spora rzesza turystów. Warto troszczyć się o to, aby teren kamieniołomu pozostał atrakcyjny i przyjazny – zgodnie twierdzili uczestnicy akcji zbierania odpadów.

W sobotę 3 października mieszkańcy gminy Kozy zaopatrzeni w worki na śmieci wyruszyli, by rozpościerający się piękny krajobraz oczyścić z zalegających odpadów. Tych, zwłaszcza puszek czy butelek ukrytych w zaroślach i pośród krzaków, niestety nie brakowało. Wszystkie trafiły tego dnia dokładnie tam, gdzie ich miejsce. Co warte odnotowania, akcja znalazła spory oddźwięk wśród dzieci, których proekologiczna postawa dobrze wróży na przyszłość.

Na uwagę zasługuje, że w gminie Kozy podobne inicjatywy nie są niczym nowym. Bogaty w tego rodzaju działania z myślą o środowisku był rok ubiegły, gdy od wczesnej wiosny z powodzeniem i dużym zaangażowaniem społecznym realizowana była m.in. akcja „TrashTag Challenge”. (MA)

zbiorka smieci