Liczne grono zawodników i trenerów, a także osób wyróżniających się działalnością na niwie sportowej i artystycznej, uhonorował podczas kwietniowej sesji Rady Gminy Bestwina wójt Artur Beniowski.

Jak podkreśla wójt gminy, wyróżnienia, które radni w Bestwinie ustanowili przed trzema laty, są doskonałą formą docenienia osób rozsławiających gminę poza jej granicami w różnych dziedzinach. – Ich codzienny trud i wysiłek, włożony w doskonalenie własnych umiejętności, jest zauważalny. Cieszy, że w tym gronie znajduje się tak wiele młodych osób, które w pożyteczny sposób spędzają czas wolny i wszechstronnie się rozwijają – tłumaczy wójt Artur Beniowski.

Sportowcy z gminy Bestwina nagradzani są co dwa lata za wybitne osiągnięcia na arenach wojewódzkich oraz krajowych, ale również w rywalizacji w Europie, czy na świecie. Z rąk wójta Artura Beniowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Stanclika i przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia, Oświaty i Bezpieczeństwa Publicznego Magdaleny Wodniak-Foksińskiej, nagrodę odebrała Magdalena Solich, osiągająca znaczące sukcesy w mniej popularnej, ale widowiskowej i niełatwej dyscyplinie freedivingu. Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć zawodniczek UKS Set Kaniów, uprawiających kajak polo. Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Natalia Pacyga i Monika Pacyga nagrodzone zostały jako drużyna, ale też indywidualnie. Doceniono ponadto sportowe wyniki Dagmary Chmielniak (tenis stołowy), Jana Adamaszka, Rafała Beniowskiego, Bartłomieja Dawidka, Bartłomieja Ryby, Dominiki Sojka i Hanny Sojka (kajak polo), Zuzanny Fluder i Sandry Rączka (tenis stołowy), Kamili Wiśniewskiej (karate, radioorientacja) oraz Tomasza Polczyka (siatkówka). Nagrody te potwierdzają sportową wszechstronność na terenie gminy.

Z kolei osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, które w gminie Bestwina przyznawane są każdego roku, otrzymał Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” oraz sekcja modelarska „Samuraj” przy Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie.

– Sukcesy nie są sprawą wyłącznie indywidualną, bo zapracowali na nie także trenerzy, instruktorzy, nauczyciele, rodzice, czy sponsorzy. Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić do dalszego rozwijania swoich pasji i talentów – podsumował uroczystość podczas sesji wójt Beniowski. (M)

 

bestwina sportowcy INTMagdalena Solich, odnosząca sukcesy we freedivingu, otrzymała nagrodę z rąk wójta Artura Beniowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Stanclika i Magdaleny Wodniak-Foksińskiej, przewodniczącej Komisji. Foto: Sławomir Lewczak/ mat. UG Bestwina