Kolejna edycja rozpoczętego w sierpniu Powiatowego Konkursu Fotograficznego ma charakter szczególny. Organizator, czyli Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, oczekuje na prace z cyklu „Powiat Bielski – XX lat”.
Konkurs nawiązuje do przypadającego na ten rok jubileuszu 20-lecia powiatu bielskiego. – Nasz powiat należy do jednych z najbardziej dynamicznych regionów w kraju, na przestrzeni ostatnich lat dokonał się olbrzymi rozwój w bardzo wielu dziedzinach, od budownictwa, inwestycji, poprzez drogi, infrastrukturę, po całą branżę usług, w tym turystykę. Zależałoby nam, aby uczestnicy konkursu zauważyli te zmiany i je pokazali – wyjaśnia Andrzej Płonka, starosta bielski.
Konkurs ma charakter otwarty, skierowany jest zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, którzy swoje fotografie nadsyłać mogą do 31 grudnia br. Prace fotograficzne mają promować dorobek minionych lat, dziedzictwo kulturowe powiatu, ale także jego wyjątkowe walory krajoznawcze. Co istotne, na konkurs można zgłaszać zdjęcia związane wyłącznie z powiatem bielskim, a więc wykonane na terenie dziesięciu gmin powiatu bielskiego – Bestwiny, Buczkowic, Czechowic-Dziedzic, Jasienicy, Jaworza, Kóz, Porąbki, Szczyrku, Wilamowic i Wilkowic.
Organizator przewidział nagrody za pierwsze trzy miejsca w postaci bonów zakupowych wartości 700, 500 i 300 zł. Przyznana będzie również specjalna nagroda rzeczowa oraz – w zależności od decyzji konkursowego jury – wyróżnienia.

(RED)


Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Powiat Bielski – XX lat”:
- każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia własnego autorstwa,
- zdjęcia w formacie JPG, o rozmiarze minimalnym 2560 na 1920 pikseli, przy rozdzielczości min. 72 dpi, należy przesłać e-mailem na adres: redakcja@powiat.bielsko.pl z podaniem nazwiska autora i określeniem miejscowości, gdzie zostało wykonane,
- szczegóły i regulamin na stronie internetowej www.powiat.bielsko.pl w zakładce „Konkursy”.