Martyna Wójcik, Piotr Malchar oraz Kacper Głąb zwyciężyli w powiatowym turnieju wiedzy pożarniczej i będą reprezentować powiat bielski w turnieju na poziomie wojewódzkim.
W zorganizowanym w sobotę 1 kwietna na sali Drzewiarza w Jasienicy powiatowym turnieju wiedzy pożarniczej uczestniczyło łącznie 23 uczniów, reprezentujących dziewięć gmin powiatu bielskiego, wyłonieni w eliminacjach gminnych. Uczestników najpierw czekał test wiedzy, następnie zawodnicy odpowiadali ustnie na pytania przed komisją konkursową.
Wśród uczniów podstawówek najlepsza okazała się Martyna Wójcik z gminy Wilamowice, spośród gimnazjalistów Piotr Malchar z gminy Jaworze. Z kolei w najstarszej grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne) najlepszy był Kacper Głąb z gminy Bestwina, który zdobył maksymalną liczbę punktów. To oni będą reprezentować powiat bielski w konkursie na szczeblu wojewódzkim.
Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej, Zarząd Gminny ZOSP RP w Jasienicy i OSP Jaworze. W komisji sędziowskiej zasiedli m.in. Stanisław Nycz, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej, jego zastępca i jednocześnie gospodarz konkursu wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna oraz kpt. Roman Marekwica, komendant gminny OSP w Jasienicy.

(R)