Sebastian Kawa po raz kolejny został sportowcem roku w Bielsku-Białej, pozostałe trzy statuetki Harnasi trafiły do Podbeskidzia. Tradycyjnie na wstępie nowego roku wręczył je w bielskim ratuszu prezydent miasta Jacek Krywult, który podkreślił, jak usportowionym miastem jest Bielsko-Biała.


Harnasia dla najlepszego sportowca minionych miesięcy odebrał pilot Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, Sebastian Kawa. W roku 2014 zdobył trzy medale mistrzostw świata, w tym jeden koloru najcenniejszego. ? Bielsko-Biała jest miastem szczególnym, bo wyjątkowo dba o sport. Ubiegły rok był dla całego polskiego sportu udany. Cieszę się, że znalazłem się również w gronie polskich medalistów. Choć mam nadzieję, że się poprawię, jeśli chodzi o kolor medali ? stwierdził z uśmiechem Sebastian Kawa, przyznając jednocześnie, że w liczeniu ilości zdobytych Harnasi już się pogubił.


W dalszej kolejności wskazano trenera roku. Nim został Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec piłkarzy Podbeskidzia, choć faworytem nie był. Stawiano raczej na Adama Krygera, który futsalowy Rekord doprowadził do mistrzostwa kraju. ? Miło jestem zaskoczony tym wyróżnieniem. Piłka nożna to gra zespołowa, a zespół stanowi cały klub. Na tego Harnasia zasługują też moi współpracownicy i sami zawodnicy. Dzięki nim mogę tylko ?spijać śmietankę? ? podkreślił trener ?Górali?.


Harnasie BB


Najlepsza drużyna roku 2014 w Bielsku-Białej? Podbeskidzie, które miniony sezon zakończyło na najwyższym miejscu w historii gry w elicie, podobnie korzystnie wypadło jesienią trwających rozgrywek. Harnasia odebrał kapitan Marek Sokołowski. ? Jestem szczęśliwy, że w mieście, z którego się wywodzę mogę być kapitanem tak grającego zespołu. Nie mam nic przeciwko odbieraniu Harnasia co roku, bo ta drużyna ostatniego słowa jeszcze nie powiedziała ? stwierdził popularny ?Soker?.


Dobrodziejem sportu została firma Murapol S.A., jeden z głównych sponsorów Podbeskidzia, zarazem akcjonariusz spółki TS Podbeskidzie. ? Pierwszego Harnasia odbieraliśmy tuż po awansie do ekstraklasy. Teraz udało się zbudować mocną drużynę, która traktowana jest w kraju całkowicie poważnie ? mówił prezes Murapolu, Michał Sapota.


Sporo ważnych liczb w odniesieniu do bielskiego sportu przywołał prezydent Jacek Krywult. Podkreślił, że miasto na sport wydało ponad 59 mln zł z budżetu, co oznacza wzrost o 2 mln w porównaniu do roku wcześniejszego. Ogółem to niemal 8 procent wszystkich wydatków. ? Mało jest miast, które w aż tak znacznym stopniu doceniają rangę sportu. Mamy sporo powodów do zadowolenia ? mówił prezydent, przywołując sukcesy bielskich sportowców, organizację ważnych imprez sportowych w Bielsku-Białej i planowane na czerwiec zakończenie budowy Stadionu Miejskiego. Miasto w różnego rodzaju rozgrywkach reprezentowało w 2014 r. ponad 5 tys. zawodniczek i zawodników z 20 dyscyplin sportu. Funkcjonuje tu 108 organizacji sportowych.


Zdjęcia z wydarzenia: Harnasie rozdane