Tradycyjnie uroczysty charakter miała inauguracja sportowego roku szkolnego w powiecie bielskim, która tym razem odbyła się w Porąbce. U progu tegorocznej rywalizacji w różnych dyscyplinach sportowych ślubowanie w obecności starosty bielskiego Andrzeja Płonki złożyli zawodnicy, trenerzy i sędziowie.
Nadchodzące miesiące w powiecie bielskim wypełnione będą wieloma sportowymi emocjami. W roku szkolnym 2016/2017 przeszło 3 tys. dzieci i młodzieży przystąpi do zawodów sportowych w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy, ich trenerzy oraz sędziowie, dostrzegając jako nadrzędną rywalizację w myśl zasad fair play, złożyli ślubowanie podczas oficjalnej uroczystości w Domu Kultury w Porąbce.
Z kolei starosta bielski Andrzej Płonka, przed wygłoszeniem tradycyjnej formuły otwierającej sportowe zmagania, podkreślił rolę szkolnego sportu w prawidłowym rozwoju młodych osób. – Zajęcia wychowania fizycznego odgrywają ogromną rolę przy realizacji zadań wychowawczych w każdej szkole. Podczas zajęć sportowych wdrażamy uczniów do troski o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, przygotowujemy ich do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym – stwierdził starosta Andrzej Płonka.

[caption id="attachment_4684" align="alignnone" width="755"]SONY DSC Sportowa inauguracja w Porąbce była zarazem okazją do uhonorowania tych szkół z terenu powiatu bielskiego, które w poprzednim roku szkolnym osiągnęły najlepsze wyniki we współzawodnictwie. Zwycięzcami zostały Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, Gimnazjum w Bystrej oraz Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowic-Dziedzicach. Podkreślono jednocześnie doskonałe rezultaty placówek z gmin powiatu na szczeblu wojewódzkim w takich dyscyplinach, jak siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, czy biegi przełajowe.[/caption]

W Porąbce nagrodzono ponadto gminnych organizatorów sportu w powiecie bielskim. Przypomniano, iż w powiecie działa obecnie 28 uczniowskich klubów sportowych, które także przyczyniają się do zaprzyjaźnienia dzieci i młodzieży ze sportem, stanowiąc prawdziwe kuźnie młodych talentów.

(M)


SONY DSC