Taką wysokość osiąga każda osoba, która znajduje się na szczycie Skrzycznego. Począwszy od tego lata potwierdza to stosowna tabliczka umieszczona na górze.

Tabliczka określająca dokładną wysokość zamontowana została przy współpracy Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku oraz Oddziału PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej. Prócz precyzyjnego określenia samej okazałej liczby oraz nazwy Skrzyczne ujęto również fakt, iż jest to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. – Takiej konkretnej informacji do tej pory brakowało. Co istotne tabliczka została wkomponowana zgodnie ze standardami obok tych, które już wcześniej były na Skrzycznem zamontowane – mówi Tomasz Laszczak, dyrektor COS-OPO w Szczyrku.

Tabliczka od początku sierpnia spełnia więc swój informacyjny charakter dla licznie przybywających na Skrzyczne turystów. – Wyeksponowany przekaz jest o tyle istotny, że sam szczyt znajduje się poza szlakiem. Będzie to teraz idealne miejsce choćby dla tych, którzy dokumentują zdobywanie najwyższych szczytów w ramach Korony Gór Polski – zauważa Andrzej Kucia, wiceprezes zarządu Oddziału PTTK. (M)

 

Skrzyczne tabliczka