Z czterech odsłon składa się tegoroczna, szósta edycja Powiatowej Ligi Szachowej. Potyczki uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu bielskiego odbyły się już w Porąbce, Kozach i Buczkowicach, finał nastąpi w sobotę 3 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego.
Młodzi miłośnicy szachów ligowe rozgrywki zainaugurowali w tym roku końcem października w sali Domu Kultury w Porąbce. Do zmagań przystąpiła setka uczestników w kilku kategoriach wiekowych, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Na czele rywalizacji po pierwszym turnieju znaleźli się Alan Bogusz (SP w Kozach) i Julia Wojtas (SP nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach) oraz Paweł Distel (Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach) i Anna Suchodolska (Gimnazjum w Jasienicy). Siedem rund kolejnych zawodów w Kozach pozwoliło wyłonić zwycięzców drugiej odsłony Powiatowej Ligi Szachowej. Zostali nimi Marek Białowąs i Dagmara Baran (oboje SP w Zabrzegu) oraz Michał Pollak (Gimnazjum w Zabrzegu) i ponownie Suchodolska. Z kolei 17 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach równych sobie nie mieli Białowąs i Wojtas w pojedynkach uczniów „podstawówek” oraz Distel i Suchodolska w gronie gimnazjalnym.
Przy stołach szachistki i szachiści spotkają się raz jeszcze – od godziny 9 w sobotę 3 grudnia potrwa w bielskim Starostwie Powiatowym finał ligi pod patronatem starosty bielskiego Andrzeja Płonki.

(M)