W kolejnych dwóch lokalizacjach na terenie Szczyrku powstały ogólnodostępne miejsca sprzyjające wszechstronnej rekreacji.

Pozytywny skutek przyniosły starania władz miasta z burmistrzem Antonim Byrdym na czele o uzyskanie dofinansowania w ramach ministerialnego programu „Otwarte Strefy Aktywności”. – Zależało nam na tym, aby kolejne osiedla w Szczyrku zyskały przyjazne miejsca pod kątem spędzania wolnego czasu. Stąd też zabezpieczyliśmy środki w naszym budżecie, jednocześnie ubiegając się o wsparcie z funduszy zewnętrznych – zauważa burmistrz miasta.

I tak też już w lipcu z Otwartych Stref Aktywności korzystać będzie można w rejonie tartaku, na zbiegu ul. Myśliwskiej i Uzdrowiskowej, oraz przy ul. Szkolnej, nieopodal Szkoły Podstawowej nr 1.

W pierwszym przypadku przestrzeń pod inwestycję zagospodarowano na siłownię plenerową z najpopularniejszymi urządzeniami oraz strefę relaksu z placem zabaw. Stanęło tu zatem kilka ławek, dwa stoły do gry w szachy oraz specjalne miejsce o charakterze sprawnościowym dla dzieci. Z kolei w sąsiedztwie „podstawówki” i wielofunkcyjnego boiska sportowego nowa siłownia składa się m.in. z orbitreka, wioślarza, wahadła, biegacza czy rowerka. Skorzystać można również z odpoczynku na ławkach oraz zagrać w szachy.

Wartość wspomnianych zadań nieznacznie przekroczyła 136 tys. zł przy dofinansowaniu na poziomie 50 procent z Ministerstwa Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

To już kolejne strefy o podobnym charakterze w Szczyrku. W ostatnich latach powstały m.in. chętnie uczęszczane place zabaw w centrum miasta przy ul. Deptak nad Żylicą, w Skalitem i w Salmopolu, a także siłownie zewnętrzne w centrum, Skalitem oraz Biłej. (M)