Są duże szanse na to, że jeden z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016 zawita do Szczyrku. ? To doskonała promocja dla naszego miasta ? uważa Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku.


W najbliższych dniach podjęta zostanie przez Polski Związek Narciarski uchwała w sprawie wystąpienia do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej o przyznanie organizacji konkursu Pucharu Świata przez Szczyrk. Konkurs miałby odbyć się na skoczni K-95 kompleksu Skalite, 20 stycznia 2016 roku. Wspólne stanowisko w tej kwestii uzgodniono podczas trójstronnego spotkania w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, w którym udział wzięli włodarze PZN, COS-OPO w Szczyrku i zainteresowanego miasta.


Burmistrz Antoni Byrdy nie ma wątpliwości, że z wielu względów goszczenie najlepszych skoczków świata w Szczyrku jest dla miasta korzystne. ? Byłaby to doskonała promocja dla Szczyrku, bo skoki narciarskie wciąż są dyscypliną ogromnie popularną. Zarazem to potwierdzenie, że jako miasto podnosimy się i zmieniamy na lepsze. To istotne przesłanie dla potencjalnych inwestorów w Szczyrku. Dołożymy wszelkich starań, by ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz sezonu zimowego. Mamy świadomość, że wiąże się to z wydatkami, ale mimo trudnego budżetu miasta jesteśmy w stanie temu zadaniu podołać ? tłumaczy burmistrz Szczyrku.


W pozytywnym tonie wypowiada się również Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu ? Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, właściciela kompleksu skoczni Skalite. ? Jesteśmy przygotowani na organizację imprezy takiej rangi. Byłoby to wielkie święto sportowe, które bez wątpienia wzbudzi ogromne zainteresowanie. To również szansa na dobry występ polskich skoczków, którzy przecież z naszych obiektów regularnie korzystają ? podkreśla Kotowicz.


Obszernie o planowanym konkursie skoków narciarskich w Szczyrku w najbliższym wydaniu ?Gazety Beskidzkiej?.


COS spotkanie skoki