Działająca w Bielsku-Białej od kilku lat szkółka Football Academy rozszerza swoją ofertę. Już od kwietnia wszechstronnymi zajęciami objęte zostaną dzieci nawet dwuletnie.

Nowoczesna i profesjonalna

Treningi piłkarskie, jakie realizuje bielska szkółka, cieszą się coraz większą popularnością. Liczba młodych podopiecznych oddziału, w wieku od 4 do 12 lat, sięga obecnie ponad 200 zawodników z miasta i pobliskich gmin, którzy podzieleni są na kilka grup w zależności od rocznika i poziomu sportowego. Trenerską opiekę nad nimi sprawują doświadczeni szkoleniowcy, którzy doskonale radzą sobie w pracy z dziećmi. Adepci futbolu rozwijają się nie tylko poprzez treningi, które zimą organizowane są w hali na Osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej, a w okresie wiosenno-letnim na otwartym boisku w Wapienicy, ale także dzięki turniejom i rozgrywkom ligowym. – Staramy się każdemu dać możliwość podnoszenia umiejętności właśnie w ten sposób, bo wiemy, jak ważny jest kontakt z rówieśnikami. Nie stawiamy przy tym za wszelką cenę na wynik. Dbamy o to, aby dzieci cieszyły się z tego, co robią, a jednocześnie wszechstronnie i prawidłowo się rozwijały – wyjaśnia Krystian Gańczarczyk, menadżer Football Academy w Bielsku-Białej.

Więcej niż piłka

bezNazwy3Cel ogólnego rozwoju od najmłodszych lat przyświeca również nowej inicjatywie, do której szkółka się przyłączyła. Bielski oddział rozszerzony zostanie od kwietnia o zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat wraz z ich rodzicami. Projekt Football Baby, choć nazwą wskazuje na piłkę nożną, będzie mieć charakter wszechstronnej aktywności. Innowacyjne przedsięwzięcie ma zmierzać w stronę kształtowania odpowiedniej koordynacji ruchowej oraz właściwych postaw psychofizycznych u najmłodszych. – Wszystko to przewidzieliśmy w atmosferze wspólnej zabawy i integracji dziecka z rodzicem lub opiekunem oraz innymi dziećmi pod opieką profesjonalnego instruktora – zaznacza Gańczarczyk. Jak dodaje, planowane treningi w ramach Football Baby będą jednocześnie zajęciami korekcyjnymi, składającymi się z szerokiego wachlarza ćwiczeń i zabaw usprawniających oraz rozwijających pasję do ruchu oraz sportu.

Społeczność Football Academy

Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia bielskiej szkółki podkreślają doskonałą atmosferę, jaka tu się wytworzyła. Kierujący piłkarskim oddziałem dbają o to, aby podopieczni spotykali się nie tylko podczas popołudniowych treningów. Organizują wspólne wyjazdy na obozy, wyjścia do kina, ciekawe wycieczki, czy rodzinne pikniki i akcje społeczne. W szkółce wprowadzono unikatowy system nagradzania zawodników. Na koniec każdego miesiąca wybierane są dzieci, które zapracowały na wyróżnienie w kategoriach: wzór fair play, wzór zachowania i wzór postępów.
Społeczność skupiona wokół szkółki docenia również współpracę, jaką FA Bielsko-Biała podjęło z największym w regionie klubem TS Podbeskidzie. – Regularnie pojawiamy się na meczach domowych Podbeskidzia w roli kibiców, a dodatkowo kilka razy w sezonie nasi młodzi podopieczni wyprowadzają piłkarzy na mecze – dopowiada menadżer oddziału, który wspomina spotkania Ekstraklasy, gdy dzieci towarzyszyły m.in. piłkarzom Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, czy Wisły Kraków.

(MAN)


Marek Sokolowski glowkaMarek Sokołowski,
piłkarz TS Podbeskidzie,
ambasador bielskiego Football Academy:
Rozpoczynając funkcjonowanie szkółki zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzeby w zakresie stworzenia profesjonalnych treningów dla dzieci są ogromne. Nie sądziliśmy jednak, że projekt, w który się zaangażowaliśmy, spotka się z tak pozytywnym odzewem. Dla nas to satysfakcja, bo z jednej strony potwierdza jakość prowadzonego przez nas szkolenia, z drugiej przyczynia się do ogólnego rozwoju dzieci, z których jakaś część niewątpliwie będzie w przyszłości sportowcami.
Do tej pory naszą ofertę kierowaliśmy do dzieci od 4. roku życia. Football Baby to kolejny etap, co istotne, równie ważny. Zajęcia ruchowe, nie nastawione wyłącznie na piłkę nożną, lecz przeprowadzane w formie rozmaitych zabaw wszechstronnych, pozwolą zaszczepić wśród naszych najmłodszych potrzebę aktywności. Nie jest tylko sloganem to, że wspólnie troszczymy się o zdrowsze społeczeństwo. To jeden z naszych nadrzędnych celów.