Memoriał Konrada i Patryka w tym roku również rozegrano w pierwszej połowie października, by w ten sposób uczcić pamięć dwóch chłopaków, którzy przed trzema laty zginęli w Kozach.

Do rywalizacji w trzeciej edycji zawodów ku pamięci młodych kozian przystąpiło pięć zespołów, złożonych z piłkarzy z rocznika 2005. Swoją drużynę wystawiło Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach, gdzie w tutejszej hali rozgrywano poszczególne mecze. Ponadto zaprezentowali się zawodnicy w barwach LKS Zapora Porąbka, LKS Pasjonat Dankowice, GLKS Wilkowice i KS Bestwinka. Najlepiej poradziły sobie żaki z Dankowic, które zanotowały komplet zwycięstw. Drugie miejsce przypadło w udziale gospodarzom. Na podium znaleźli się jeszcze zawodnicy z Bestwinki. Z jedną wygraną z Kóz wyjechała Zapora, wilkowiczanie finiszowali na ostatniej pozycji.

Najlepszym uczestnikom Memoriału Konrada i Patryka wręczono nagrody. Wśród strzelców goli wyróżnił się Bartek Bieroński, który 8 razy trafiał do bramki. Najwięcej podbić piłki w specjalnym konkursie wykonał Szymon Jędrzejas, a w całym turnieju za najlepiej radzącego sobie piłkarza uznano Jakuba Kęskę ze zwycięskiej drużyny. Nagrodę indywidualną zgarnął również bramkarz CSW Kozy Michał Siury.

Podczas koziańskiego turnieju organizatorzy zapewnili wiele różnych atrakcji dla dzieci, także tych, które nie rywalizowały w Memoriale. Nie zabrakło nagród i poczęstunku dla wszystkich. Zawody wspierali: Śląski Kurator Oświaty, Powiat Bielski, Urząd Gminy w Kozach, Komenda Powiatowa Policji i CSW Kozy. (RAF)