Dwie młode mieszkanki Jaworza w październiku osiągnęły znaczącej rangi sukcesy sportowe. Olimpijka Justyna Kaczkowska przywiozła srebrne medale z mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, w krajowej rywalizacji doskonale spisała się zaś uprawiająca karate Anna Kowalska.
O błyskawicznym rozwoju talentu Justyny Kaczkowskiej na stronach „Gazety Beskidzkiej” pisaliśmy w jednym z wcześniejszych wydań tegorocznych, nawiązując do wyjazdu zawodniczki na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro. Tam zebrała kolejne doświadczenia, które służą jej w dalszych startach na kolarskich torach.
W październiku młoda jaworzanka przypomniała o sobie, prezentując znakomitą formę podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. W podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines dwukrotnie stanęła na podium. Srebrne medale, równoznaczne z tytułami wicemistrzyni Starego Kontynentu, Kaczkowska zdobyła indywidualnie i drużynowo, odpowiednio w wyścigach na 3 i 4 kilometry na dochodzenie.

kowalska
Coraz śmielej w rywalizacji z innymi zawodniczkami poczyna sobie natomiast Anna Kowalska. Piętnastolatka z Jaworza duże umiejętności potwierdziła podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w karate WKF, które w dniach 15-16 października z udziałem ponad 300 uczestników przeprowadzono w Białymstoku. Jaworzanka w klubowych barwach bielskiego Atemi wywalczyła srebro w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych.