Kto czuje się na siłach, w sobotę 13 czerwca powinien spróbować startu w półmaratonie górskim na 21 kilometrów lub w biegu ulicznym na dystansie o przeszło połowę krótszym.

Zawody odbędą się w ramach imprezy ?Bieg po Zdrój?. To pierwsze tego typu impreza w gminie Jaworze. Jaworzański ?Bieg po Zdrój? pomyślany został jako impreza otwarta dla wszystkich chętnych. Tych z całą pewnością nie zabraknie, bo o zaletach biegania jako najprostszej formy rekreacji przekonuje się coraz więcej osób.
Wydarzenie, zaplanowane na sobotę 13 czerwca bieżącego roku, to z jednej strony rywalizacja górska na 21-kilometrowej trasie półmaratonu o przewyższeniu wynoszącym 1245 metrów. Start z okolic amfiteatru przy ulicy Wapienickiej nastąpi o godzinie 13.00. Biegacze udadzą się w kierunku ul. Południowej, zboczem na Palenicę, następnie szlakiem niebieskim na Błatnią, żółtym na Klimczok-Szyndzielnię, po czym odbiją na szlak czerwony, by przez zaporę w Wapienicy wbiec na teren amfiteatru od strony Jaworza Dolnego.
Na godz. 13.10 organizatorzy przewidzieli z kolei rozpoczęcie biegu ulicznego na dystansie 10 km. Jego trasa poprowadzi ulicami: Wapienicką, Koralową, Pagórkową, Średnią, Świerkową, Podgórską, Panoramiczną, Turystyczną, Zaciszną, Folwarczną, Zdrojową, wreszcie aleją Kościelną, przez Park Zdrojowy i na metę w amfiteatrze.
Znacznie wcześniej, bo już od godz. 11.15 w parku obok amfiteatru, na różnych dystansach, od 100 do 1600 metrów, w biegowych zmaganiach rywalizować będą dzieci i młodzież.
?Bieg po Zdrój? o Puchar Wójta Gminy Jaworze, który trafi do najlepszego jaworzanina w biegu ulicznym, to wspólna inicjatywa radnych gminy oraz wójta Radosława Ostałkiewicza. Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody finansowe oraz rzeczowe. Nadrzędne założenie pierwszej edycji imprezy skupia się wokół promowania zdrowego stylu życia w oparciu o samą gminę. ? Chcemy pokazać wszystkim Jaworze jako idealne miejsce do aktywnego i zdrowego wypoczynku ? podkreśla wójt Ostałkiewicz.