Zawodnicy, trenerzy i działacze reprezentujący kluby z powiatu bielskiego zostali uhonorowani przez starostę Andrzeja Płonkę za swoje osiągnięcia podczas dorocznego spotkania środowiska sportowego.
Ponad 40 młodych sportowców odebrało medale i bony ufundowane przez starostę bielskiego Andrzeja Płonkę w trakcie uroczystości, jaka tradycyjnie odbyła się w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. – Jesteście prawdziwymi ambasadorami naszej małej ojczyzny. Broniąc barw powiatu bielskiego znakomicie go promujecie. Życzymy, abyście dzięki dalszej wytrwałej pracy podążyli śladami naszych olimpijczyków, bo powiat nasz zawsze charakteryzował się znacznym potencjałem sportowym – zwrócił się do licznie przybyłych zawodników starosta.

1 Zaczek CzDz
Podsumowując sportowy rok 2016 w powiecie zwrócono uwagę na różnorodność uprawianych z powodzeniem dyscyplin. Za medalowe lokaty w skali kraju, ale i osiągnięcia wykraczające za granicę, nagrodzeni zostali przedstawiciele wielu sportów. Dostrzeżono m.in. sukcesy judoków KS Czechowice-Dziedzice, kajakarzy, siatkarzy i tenisistów stołowych MKS Czechowice-Dziedzice, lekkoatletów LUKS Zabrzeg oraz UKS Olimp Mazańcowice, siłaczy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Benchpress Kozy, badmintonistów KS Set Mazańcowice, specjalistów od kajak polo trenujących w UKS Set Kaniów, czy reprezentantów dyscyplin zimowych w barwach LZS Sokół Szczyrk, LKS Klimczok Bystra i MKS Skrzyczne.

2 Kajak polo Bestwina
Nie zapomniano o trenerach opiekujących się poszczególnymi zawodnikami, działaczach, którzy swoją pracą przyczyniają się do rozwoju sportu w powiecie bielskim oraz sponsorach. Gospodarze spotkania podziękowali także samorządom funkcjonującym w ramach powiatu za stwarzanie dogodnych warunków dla młodych sportowców.

(M)


4 biegacz Pajak


3 sporty zimowe