Jak co roku akcja sprzątania brzegów Żylicy i jej dopływów wywołała szerokie społeczne zainteresowanie i bezpośrednie zaangażowanie w nią mieszkańców Szczyrku.

Z samego rana w sobotę 9 maja mieszkańcy zebrali się, by podjąć trud usuwania zalegających śmieci z miejsc nadrzecznych. To efekt inicjatywy Zarządu Osiedla nr 1 w Szczyrku, wspartej przez wszystkie pozostałe osiedla.

Akcja zyskała dzięki temu szeroki oddźwięk w szczyrkowskiej społeczności, o czym najlepiej świadczy liczny udział osób w różnym wieku, zainteresowanych oczyszczeniem z odpadów ważnej przestrzeni. Uporządkowaniem samego koryta rzeki zajęło się koło Polskiego Związku Wędkarskiego Żylica Buczkowice.

Już po uprzątnięciu śmieci do worków wszyscy byli zgodni, że okolice Żylicy stały się bardziej przyjazne, a lekcją na przyszłość jest to, by za rok podobne przedsięwzięcie miało wyłącznie symboliczny charakter. (M)