Bielska Fundacja Ekologiczna „Arka” zachęca do udziału w akcji #PokażPodarujPomóż.
uzyskało dofinansowanie w tegorocznej edycji konkursu „Ekopracownia pod chmurką”.
W Dolinie Górnej Wisły jest coraz więcej ślepowronów. To efekt projektu „Life.Vistula.Pl”, jaki realizowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach we współpracy z RDOŚ w Krakowie, Górnośląskim Kołem Ornitologicznym i Towarzystwem na rzecz Ziemi.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do końca roku kalendarzowego będzie przyjmował wnioski od jednostek samorządu terytorialnego, które planują modernizację energetyczną budynków edukacyjnych w swoich gminach.
Na terenie kolejnych trzech przystanków autobusowych w Bielsku-Białej zostaną zasadzone rośliny, tworzące piękne, zielone otoczenie. Miasto otrzymało na ten cel unijną dotację.
Kolejna zielona pracownia powstała w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Bronowie w gminie Czechowice-Dziedzice.
Dokładnie 379 wniosków złożono w ciągu jednego tygodnia do programu „Czyste Powietrze” w województwie śląskim.
Akcent Śląska Cieszyńskiego w Wiedniu to następstwo kursu, odnoszącego się do neutralności emisyjnej, w którym uczestniczyła nauczycielka II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.
Jeszcze do 10 września trwa konkurs fotograficzny „Beskidy w kadrze zatrzymane”, w którym każdy bez wyjątku może wziąć udział, dokumentując okolice Beskidu Małego, Śląskiego, Żywieckiego, miasta Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego.
Konferencję „Unia Europejska dla środowiska – 20-lecie Polski i Województwa Śląskiego w UE” organizuje 19 września w Sali Sejmu Śląskiego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.