Życzenia dla stulatki
Julia Kostka, najstarsza obecnie mieszkanka Szczyrku ukończyła 25 kwietnia 100 lat. Z tej wyjątkowej okazji dostojną stulatkę odwiedził w jej domu burmistrz Antoni Byrdy w towarzystwie małżonki Anny.
Urodzinowa wizyta, dokładnie w sobotę 25 kwietnia, była doskonałą sposobnością, by wręczyć pani Julii list gratulacyjny, przekazany także od premiera Donalda Tuska. Otrzymała również m.in. całkiem okazały bukiet kwiatów. Były jednak przede wszystkim życzenia, tak naprawdę od całej szczyrkowskiej społeczności, dalszego dobrego zdrowia. W takim właśnie goście zastali jubilatkę w dniu jej święta, spędzanego wśród najbliższych członków rodziny. Już wieczorem pani Julia udała się z bliskimi na mszę świętą do zabytkowego Sanktuarium św. Jakuba, by podziękować za wszelkie łaski, jakimi została obdarzona. (M)

Foto: Jacek Żaba/Gazeta Szczyrkowska